KONST / Litografier / Färglitografi 15103145
nr 1510 3145
Sylvia Fullman
(f. 1945), Sverige
"Ägget II". Signerad, numrerad 107/260. Bildmått: 24x30 cm. Färglitografi. Bladets mått: 40x50 cm, oramat löst blad i mapp
Sylvia Fullman, svensk målare född 1945 i London, sedan 1969, bosatt i Sverige.
Utrop:
300 kr
måndag 12 december 2022
kl 19:40:46
12 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Sylvia Fullman
Läs mer om Sylvia Fullman